Új ház építés költségei

új ház építés költségei

Hogyan is épül fel egy ház költségvetése?

 

Sokan csak a legelemibb szempontokat vetik össze, ami gyakran számtalan későbbi probléma forrása lehet.

 

1, A telek ára

2, A tervezés díja

3, A kivitelezés költsége

4, Ebben az alapanyagok költségeivel

5, Engedélyek, hivatalos eljárások díjai

 

 

Összeadva ezeket a tételeket, begyűjtve mindegyikhez az árajánlatokat végül is kapunk egy számot. A számok jól összemérhetőek, vagy kisebbek, vagy nagyobbak, vagy egyenlőek egy másik számmal. A számok mögött húzódó tartalom, ha önmagukban csupán a számokat nézzük, végül is eltűnik a szemünk elől. A legkisebb szám választása tűnik mindenkinek a leglogikusabbnak. Azonban egy új házzal otthont teremtünk. Egy olyan helyet, ahol az életünk nagyrészét töltjük. Így a költségtényezőkben a legfontosabb szerepet végül is ezek a kézzel nem megfogható dolgok játsszák.

 

1, Az első ilyen tényező az idő. Az idő, amíg összegyűjtjük a tőkét a házunkra. Vagy szintén az idő, amíg a hiteleket törlesztenünk kell. Vagy éppen az az idő, amíg problémamentesen – akár garanciákkal – élvezhetjük a házunk mindenféle nagyobb felújítás nélkül.

 

Nagyon fontos az új ház építési költségeinél ezeket a szempontokat is figyelembe venni. Minél hosszabbra nyúlik például a finanszírozás és minél hamarabb lesz szükségünk felújítási munkákra – gyengébb anyagminőség, nem megfelelő technológiák alkalmazása. Úgy ez a költségvetés az időben kiterítve még ha a pillanatnyi költségeknél a legkisebb számot is jelenti, lesz valójában a legdrágább. Ráadásul rengeteg időnk rabolja el a bosszankodás, az utánajárás, az hogy csak rövidebb szakaszokban, egy-egy nagyobb felújítás után, érezhetjük majd otthonosan magunk.

 

2, Kivitelezési technológiák. Korántsem mindegy, hogy milyen technológiát alkalmazunk, milyen szaktudással rendelkezik a kivitelezőnk. Minél naprakészebb a tudás, minél inkább korszerű egy eszközpark egy generál kivitelezőnél, úgy lehetséges, hogy az árai is magasabbak lesznek, de más élettartamú, más funkciókat tartalmazó megoldásokat kapunk.

 

Ezek a szaktudásból és korszerű technológiából származó előnyök, valójában növelik a házunk értékét. Így könnyen előfordul, hogy ugyanakkora költségvetés mellett egy később sokkal jobban értékesíthető vagy örökül hagyható házat kapunk. Így fontos lenne a költségvetésekben a technológiákra, eszközökre is rákérdezni. Ezek is fontos részét képezik a költségvetésnek.

 

3, Anyagminőségek. Ezekről talán nem is kell részletesebben szólni. Azonban egy dologra ügyelni kell, nem mindig a drágább megoldás jelenti a jobb minőséget. Sőt nem mindegy, hogy a ház milyen területére, hol alkalmazunk valamiből drágábbat, hol olcsóbbat. A legfőbb szabály, hogy az adott helyre, az adott funkciókhoz a legjobb minőséget alkalmazzuk. Ebben is nagy segítség a kivitelező tudása, tapasztalata.

 

 

Új ház építés költségei, újra értelmezve

 

Összegzésként elmondhatjuk, hogy egy új házépítés költségeinél, ne csak matematika műveleteit, hanem a fizikáét is alkalmazzuk. Hisz a képletünk az idő, az anyag, a munka függvényében válik csak teljessé és valóban iránymutatóvá. Egy új ház építésének költségvetését összerakni, nekünk is, akik nap, mint nap ezt csinálják, nem kis feladat. Így mindig fontos sok-sok tényezőt figyelembe venni hozzá, amiket a házat építtető elképzelései és anyagi lehetőségei is meghatároznak. Ebben van nagy segítségére minden érdeklődőnek a Balázs Építés és csapata.

 

Ráadásul a családi ház építéshez kidolgoztunk egy olyan programot, ami miatt most azonnal érdemes ajánlatot kérni a lenti képre kattintva!

 

új ház építés költségei