Téglaház építés

téglaház építés

A világ minden táján az adott népre, az ott előforduló éghajlati hatásokhoz igazodva kialakul egy építészeti stílus. A magyar tradíciók ugye nomád őseinktől, azok sátraitól indultak el és tért vissza ez a 60-as, 70-es évek sátortetős téglaházainak sorában, amik ma is meghatározó látványai főként, a vidéki falvaknak.

 

Az építészeti tradíciót is, természetesen meghatározza az életmód. A könnyen mozgó és gyakran helyt változtató őseinknek a könnyű sátraknál nem létezett jobb megoldás. Míg ma, ha valaki kalandvágyóbb és az ország több pontján vállal munkát, amivel együtt jár a költözés, akkor inkább a bérlés a megfelelő megoldás. Azonban, ha családosként ház bérlésében gondolkodik valaki, szinte kivétel nélkül téglaházakból válogathat.

 

 

Téglaház építés, a mi éghajlatunkon


téglaház építésA letelepülő őseink, a szélsőséges időjárási viszonyokhoz, - a nagy téli hidegek és forró nyarak - ezt az építési alapanyagot találták a legjobbnak. A téglafalak jól szolgáltak, mind a nagy hidegben, mind a nyári forróságban. Így a téglavetőknek, akik vályogból, vagy később a téglaégetőknek, akik a formázott agyagból kemencékben készítettek falazó anyagot, nagy becsük volt. A tégla igazából az égetéssel nyeri el az anyagból a vöröses színét. S ma már az igazán jó tégla, amelyik minél több levegő cellát tartalmaz, vékony rétegekkel elválasztva. Ez biztosítja a téglák kitűnő hőszigetelését. Régebben azért is szavaztak egyre többen a téglaépítésű házakra, mert a rendszeres tűzvészek, az olcsóbb, de jóval gyúlékonyabb fa város és falurészéket, pillanatok alatt emésztették fel.

 

A külső falazatot természetesen, a minél jobban hőszigetelő téglákból készítjük, míg a belső elválasztó tereket inkább olyan téglákból, amiken a vakolat, a festés jól tapad. A belsőépítészeti elképzeléseinket, a polcokat, a különböző tartókat, képeket pedig könnyen tudjuk felfúrni, vagy a falba szögellni, ezekre a kifejezetten belsőépítészeti megoldásokra szolgáló téglákra.

 

 

Téglaházak építési technológiái

 

A téglaház építési technológiái is a téglák minőségének növekedésével párhuzamosan változtak. Régen a téglák közé helyezett habarcs a méretpontatlanságból adódó különbségeket, hézagokat volt hivatott elfedni. Azonban a régi típusú házakban a hőhidak elsősorban ezeknek a habarcssoroknak a mentén keletkeznek, hisz ezeknek – a habarcsból készült rétegeknek - nincs hőszigetelési értéke.

 

Emiatt a téglaház építésnél a jól kiválasztott tégla a legfontosabb döntés. A téglák, mind vízszintesen, mind függőlegesen minél jobban illeszkednek egymáshoz, annál kevesebb energiát fogyaszt a házunk. Az úgynevezett bordák, - amiket a téglák felületein alakítanak ki - minél jobban kapcsolódnak, az egymáshoz, annál jobb minőségű a tégla. Az így egymásra helyezett tégláknál – függőlegesen ma már el is hagyjuk sokszor a rögzítő anyagot. S a téglák minél több, apró levegős lyukat tartalmaznak, annál gyorsabb és hatékonyabb az építkezés és értékesebb a családi ház.

 

Így koránt sem mindegy, hogy téglaház építéséhez milyen téglákat választunk és a falazást a kivitelező milyen technológiával végzi. Emiatt érdemes a téglaház építéséhez a Balázs Építés és csapatát választani, hogy az adott telek viszonyainak és az elképzeléseinknek legmegfelelőbb téglát válasszuk. S ezekből a megfelelően összeválogatott téglákból a legkényelmesebb és a leginkább energia takarékos házunk szülessen.

 

 

Ráadásul a családi ház építéshez kidolgoztunk egy olyan programot, ami miatt most azonnal érdemes ajánlatot kérni a lenti képre kattintva!


 

téglaház építés